PRINCE2 2017 – wizyta u krawca!

Z przyjemnością informujemy, że pojawiła się nowa wersja metodyki PRINCE2® – PRINCE2 edycja 2017.

W nowej wersji metodyki szczególny nacisk został położony na dostosowanie metodyki do konkretnych warunków projektu – czyli „uszycie na miarę” dla naszych potrzeb.

W poprzedniej wersji był to osobny rozdział, o którym trenerzy podczas szkolenia często zapominali wspomnieć, gdyż nie był on objęty sylabusem (zakresem nauczania) metodyki, potrzebnym do egzaminu. Skutkiem czego metodyka stała się „biurokratyczna”, gdyż do każdego projektu była stosowana w takim samym zakresie.

W nowej wersji jest to wątek, który działa w całej metodyce oraz na egzaminie. Zwiększony został nacisk na pryncypia, a praktyczne zastosowanie PRINCE2 jest znacznie lepiej wyjaśnione.

Pojawia się też całkiem nowy rozdział dotyczący przyjmowania PRINCE2 w organizacji oraz zmodyfikowane jest podejście do produktów zarządczych.

Innymi słowy to nowy, jeszcze lepszy PRINCE2, bardziej dopasowany do elastycznego, zmiennego środowiska, w jakim realizowane są projekty.

Z niecierpliwością czekamy na publikację polskiej wersji (planowana na początek 2018 roku). Jak tylko się pojawi odpowiemy z ofertą szkoleniową na Państwa oczekiwania w tym zakresie.

Już dziś zachęcamy do uczestnictwa w szkoleniach z nowej wersji – stacjonarnych i w postaci e-learningowej!